Ornitologie 2018 - jaké mám plány?

6. února 2018 v 18:04 | Ondřej Boháč
Plány na rok 2018 se začaly pomalu rýsovat až koncem roku 2017. Po skončení hnízdního atlasu (2014-2017) jsem byl téměř bez "práce".
Dlouho jsem přemýšlel nad tím, čemu se budu v následujícím roce věnovat. Postupně však přicházely nápady a nakonec to vypadá, že budu mít zase práce až nad hlavu...
Priority letošního roku jsou tedy následující:

-Mapování ptáků ve VVP Libavá - možnost, které si neuvěřitelně cením. Libavé budu věnovat letos asi nejvíc času
-Mapování ohrožených druhů v ptačí oblasti Horní Vsacko - zatím se vyřizuje povolení ke vstupu do NPR a PR ve které se budu ve spolupráci s místními kolegy věnovat monitoringu lejska malého, čápa černého, strakapouda bělohřbetého atd.
-Monitorig sov v okolí Šternberka - únor až duben, pomocí diktafonů a také vlastního úsilí se pokusím alespoň částečně zmapovat sovy v oblasti, kde se jim již dlouhou dobu nikdo nevěnoval.
-lejsci malí v okolí Šternberka: další krátký monitoring se zaměřením na lejska malého (sběr nahrávek atd.)
-mapování pěnic vlašských na Olomoucku a Bruntálsku: menší monitoring s cílem zjistit početnost tohoto druhu v tomto území a zvážit v následujících letech možnost systematického kroužkování tohoto druhu.
Strnadi zahradní na Opavsku- na mapování "hortulan" bych rád navázal z předchozího roku, kde jsem se ve spolupráci s Patrikem Molitorem snažil zjistit počet samců na Opavsku.
-průzkum jednotlivých lokalit: pokud zbyde čas, mám v plánu navštívit několik zajímavých lokalit a pokusit se na nich prokázat cílový druh. Např. hnízdění bekasiny otavní jedné mokřadní lokalitě na Olomoucku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama