Liniové sčítání dravců - srpen /článek bude do 31.8 aktualizován/

28. srpna 2017 v 17:19 | Ondřej Boháč |  Ostatní
Sčitání probíhá v polích na linii dlouhé 12,94 km, lokalita se nachzí v oblasti Hané.
Na linii jsou sčítáni všichni dravci (druh+počet) a pokud to podmínky dovolí, snažím se určovat stáří i pohlaví. Zatím nevím přesně, do kdy budu sčítání provádět. Chtěl bych minimálně do 15 října, pokud to však čas dovolí, budu možná pokračovat až do zimy.


28.8. druhé sčítání: káně lesní (36) počty se začínají zvyšovat, možná v souvislosti s počtem hrabošů na lokalitě. Poštolka obecná (16) silný úbytek pčtu v druhé části linie, překvapivě zatím žádná rudonohá, pokud se něco nezmění do dvou týdnů jejich výskyt u nás bude letos velmi skromný. Moták pochop (27) počty se začínají zvyšovat, vedou mladí ale pozorování byli i loňští ptáci a více samic. Včelojed lesní (2) společný tah, jejich hlavní doba tahu je z vrcholem, v září už budou pouze jednotlivci. Raroh velký (1) pravděpodobnost, že je to ten samý jedinec je shodná s možností že se jedná o jiného, pozorován jen o 3 km blíže. Moták lužní (1) hned z rána, mladý pták, teprve první mladý kterého jsem letos viděl, přitom tah motáků lužních by měl teď vrcholit.

13.8. první sčítání: moták pochop (16), rozjíždí se jejich tah, převažují 1K ptáci. Poštolka obecná (27) docela vysoký počet, něco však určitě místní ptáci. Káně lesní (18) zatím nic závratného, jejich hlavní tah by však měl přijít až více jak za měsíc. Raroh velký (1) dle očekávání se mi povedl najít, pravděpodobně pták potulující se po okolí. Krahujec obecný (1), místní pták z ostrůvku. Ostříž lesní (1) dospělý pták, jejich tah právě začal, a potrvá přibližně do druhé poloviny září.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama